سفارش مشاوره ثبت طرح صنعتی

خدمات شرکت افق پژوهش نیکان، تنها شرکت دارای مجوز جهت ثبت اختراع در کشور به شماره ۱۶۵۵۶ از سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ودارای مجوز از پارک علم فناوری و بعنوان  شرکت پشتیبان پارک علم فناوری می باشد.

تسهیلات قرارداد با شرکت افق پژوهش نیکان :

  1. امکان پرداخت به صورت اقساط تا ۳ ماه

  2. امکان اعتراض به کارشناسی

  3. ثبت با کمترین ریسک ممکن

  4. مشاوره رایگان برای تمامی افراد در تمامی زمینه ها

  5. پیگیری تمامی مراحل ثبت از صفر تا صد (تا زمان اخذ سند ثبتی )

مراحل ثبت یک طرح صنعتی  (طرح )از اول تا آخر

  1. استعلام طرح مورد نظر برای اطمینان از نبودن نمونه مشابه ( درصورت داشتن نمونه امکان ثبت ندارد)

۲ . آماده سازی مدارک اولیه

۳ . شروع مراحل ثبت و ثبت اظهارنامه در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور (اداره ثبت طرح صنعتی  )

۴ . پیگیری روند اظهارنامه و پاسخ به درخواست های کارشناسان اداره ثبت طرح صنعتی

۵ . گذارندن ۴ مرحله استعلام (استعلام اول مربوط به خود سازمان ثبتی است که مدارک هویتی توسط کارشناس بررسی می شود. استعلام دوم توسط کارشناس بررسی کالا می باشد، استعلام سوم توسط کارشناس بررسی می شود، استعلام چهارم توسط کارشناس مربوطه طرح انجام می شود  و استعلام آخر تایید پرونده می باشدکه توسط رئیس اداره تایید و امضا می شود )

  • دفاع از علامت تجاری در صورت نیاز از طرف شرکت به عنوان وکیل متقاضیان ثبت

۶ . اخذ تاییدیه از سازمان ثبتی  و گواهی آن و پذیرش روزنامه رسمی

۷ . تشکیل پرونده فیزیکی

۸ . سند رسمی

۹ . اتمام کار و اخذ سند ثبتی اختراع

  • توجه داشته باشید که این پروسه در بازه زمانی ۳ تا ۶ ماه صورت می پذیرد

 

مدارک مورد نیاز برای ثبت طرح صنعتی   :

شخص حقیقی

کپی شناسنامه و کارت ملی مالک

– کپی شناسنامه و کارت ملی طراح

– نمونه کالا / عکس (از ۶ زاویه مختلف)

– آدرس و کد پستی

-ایمیل

درصد مالکیت

تلفن همراه و تلفن ثابت

رشته فعالیت

شخص حقوقی

– روزنامه تاسیس و تغییرات شرکت

– کپی شناسنامه و کارت ملی مالک و طراح

– نمونه کالا / عکس  (از ۶ زاویه مختلف)

– آدرس و کدپستی

-ایمیل

درصد مالکیت

تلفن همراه و تلفن ثابت

رشته فعالیت

 

هزینه های پرداختی برای  ثبت طرح صنعتی :

هزینه ثبت برای افراد حقیقی و حقوقی :

برای افراد حقوقی ۰۰۰/۰۰۰/۱۵ ریال می باشد

مبلغ ۰۰۰/۰۰۰/۵ ریال به عنوان پیش قسط در زمان عقد قرار داد پرداخت می شود

قسط اول  برابر با ۰۰۰/۰۰۰/۴ریال  (بعد از کارشناسی دوم پرداخت می شود)

قسط دوم  برابر با ۰۰۰/۰۰۰/۴ریال

قسط سوم برابر ۰۰۰/۰۰۰/۲ ریال

  • اقساط به فاصله یک ماه پرداخت می شود

 

مشخصات طرح برای تسریع روند ثبت:

 

۱-سایز تصاویر حداکثر A4 باشد

۲- حتماً بصورت عمودی اسکن شود.

۳- در تصویر ارسالی حتماً طرح باید در یک زمینه ساده، به نحوی که قابل رویت باشد قرار گیرد.

۴- تصویر کالا لزوماً بصورت رنگی باشد و حداکثر حجم آن ۵۰۰KB باشد.

۵- تصویر مدارک ترجیحاً بصورت سیاه و سفید اسکن شده و حداکثر حجم آن ۲۵۰KB باشد.(ترجیحاً پشت و روی کارت ملی و کپی صفحه اول شناسنامه در یک تصویر باشد.)

۶- پسوند فایلهای اسکن شده برای ارسال jpg باشد.

مراحل ثبت طرح صنعتی  در شرکت افق پژوهش نیکان به چه صورتی میباشدوچگونه است؟

ثبت اظهارنامه

نکته : در صورتی که اسناد ضمیمه اظهارنامه و سایر اسناد مربوط، به زبان دیگری غیر از فارسی باشد، ارائه اصل مدارک مورد نیاز همراه با ترجمه عادی کامل آن‌ها الزامی است، معذلک اگر ترجمه کامل این مدارک برای متقاضی میسر نباشد می‌تواند خلاصه آن‌ها را به فارسی ضمیمه نماید. مرجع ثبت در صورت لزوم می‌تواند در جریان بررسی اظهارنامه، ترجمه رسمی مدارک مذکور را مطالبه کند. چنانچه اصطلاحات فناوری و علمی به کار رفته در اسناد مذکور، معادل فارسی نداشته باشند، ذکر همان اصطلاحات کفایت می‌کند.

جهت تسریع و تسهیل در ثبت طرح صنعتی اگر طرح صنعتی دو بعدی باشد، می بایست پنج نمونه از شکل یا تصویر گرافیکی یا پنج نمونه از طرح ترسیم شده و اگر طرح صنعتی سه بعدی باشد، پنج نمونه از شکل یا تصویر گرافیکی یا پنج نمونه از طرح ترسیم شده از تمامی جوانب طرح به عنوان نمونه جهت مراحل ثبت طرح صنعتی به شرکت تحویل گردد.

در طرح صنعتی سه بعدی، مرجع ثبت می‌تواند ماکتی از آن را به همراه اظهارنامه درخواست نماید. اندازه ماکتی که متقاضی از مدل طرح خود ارائه می‌دهد، باید حداکثر ۲۰×۲۰×۲۰ سانتی متر و وزن آن حداکثر ۲ کیلوگرم و از ماده‌ای بادوام و غیر فاسد شدنی باشد. شکل‌های گرافیکی و ترسیم شده باید حداکثر در ابعاد ۲۰×۱۰ سانتی متر بوده و قابل نصب بر چهار صفحه مقوا در قطع A4 و با جوهر مشکی باشد.

محصولات مطرح به عنوان طرح صنعتی:

همان گونه که در بالا گفته شد هر محصولی در صورت داشتن قابلیت ثبت به عنوان طرح صنعتی دارد برای روشن تر شدن موضوع به چند دسته محصولاتی که بیشتر به این عنوان ثبت می شوند ذکر میشود.

فرش – سرامیک- کاشی- دستگیره در- انواع بسته بندی و …

اگر بخواهیم به ساده ترین شکل توضیح دهیم ثبت طرح صنعتی در بیشتر مواقع در مورد شکل و ظاهر کلی یک محصول می باشد. به طور مثال یک تخت خواب زمانی یک طرح صنعتی خوب است که برای خوابیدن و استراحت کردن راحت بوده و همچنین دارای شکل ظاهری ریبایی باشد. برای مشاغل و کسب و کارها نیز طراحی یک محصول بطور کلی به معنی توسعه ویژگیهای زیبائی شناختی و عملکردی محصول با توجه به مسائلی چون باب بازار بودن محصول، هزینه تولید یا سهولت حمل و نقل، انبارداری، ارگونومی، تعمیر و نگهداری و … آن است. با این حال، از دیدگاه قانون مالکیت معنوی، یک طرح صنعتی فقط به جوانب زیبائی شناختی و تزئینی یک محصول اشاره می کند. به عبارت دیگر، طرح صنعتی فقط به ظاهر یک تخت خواب اشاره می کند علیرغم اینکه طرح محصول ممکن است ویژگیهای فنی یا عملکردی داشته باشد، طرحهای صنعتی بعنوان یکی از مقوله های قانون مالکیت معنوی، فقط به ماهیت زیبائی شناختی یک محصول تمام شده اشاره دارد که از ابعاد فنی یا عملکردی آن جدا هستند. طرح صنعتی برای انواع متنوعی از محصولات صنعتی، پوشاک و صنایع دستی، از مبلمان و لوازم برقی محصولات خانگی، اسباب بازی گرفته تا اتومبیل و سازه های معماری و لوازم دیجیتال، از طرح پارچه ها تا لوازم ورزشی را دربرمی گیرد. طرح صنعتی در ارتباط با بسته بندی، ظروف و ظاهر محصولات نیز اهمیت دارد.

در قانون ثبت اختراعات، طرح های صنعتی و علائم تجاری (ثبت طرح صنعتی)، مصوب ۱۳۸۶، در تعریف طرح صنعتی، آمده است: “هرگونه ترکیب خطوط یا رنگها و هرگونه شکل سه‌بعدی با خطوط‌، رنگها و یا بدون آن‌، به‌گونه‌ای که ترکیب یا شکل یک فرآورده صنعتی یا محصولی از صنایع دستی را تغییر دهد، طرح صنعتی (ثبت طرح صنعتی) است‌. در یک طرح صنعتی تنها دسترسی به یک نتیجه فنی بدون تغییر ظاهری مشمول حمایت از این قانون نمی‌باشد.”

 

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *